Yeni Nesil Anneler Pal Diyor

Yeni Nesil Anneler Pal Diyor

IMG_5089Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimini destekleyerek, hem eğlendiren hem de öğreten yeni nesil oyuncak markası PAL, yeni nesil annelerinde tercihi. Okuyan, araştıran, en iyisini seçmek için yazan, tavsiye eden blogger anneler PAL Oyuncak’ın 3. yaşını kutladı.

Akıllı Sorular Akademisi Yeni Nesil Anneleri Bekliyor

Eğitici oyuncaklar ile sektöre yeni bir soluk getiren PAL Oyuncak, 3. yaşında takipçileri için yeni bir içerik yayınladı. İçerisinde akıl oyunları ile alakalı soruların yer aldığı “Akıllı Sorular Akademisi”ne en hızlı cevap veren anneler ve çocukları sürpriz hediyeler kazanıyor. Her yaştan katılımcıya açık olan Akıllı Sorular Akademisi ile isteyen takipçiler de sürpriz hediyeler kazanabilir.

Yeni Nesil Anneler Pal Diyor

Sağlıklı oyuncak seçimi kadar çocuklarımızın gelişimine uygun oyuncakların da önemine değinen PAL Oyuncaklar Ürün Müdürü Murat Üstünbaş, çocukların yaşına göre oyuncak tercih edilmesi gerektiğini hatırlattı. Yaş grubuna göre seçilen oyuncakların, çocukların fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimini destekleyeceğini belirten Üstünbaş,”PAL olarak 3 yıldır yeni çocuklar için odaklanma, konsantrasyon, parça bütün ve şekil zemin ilişkisi becerilerini geliştirirken; matematiksel düşünme ve problem çözme becerilerinin de artmasını sağlayan oyuncaklar üretiyoruz. Pal oyuncakları yeni nesil araştıran, okuyan, hangisi daha iyi diye düşünen annelerin de tercihi oldu. Bu yıl 3. yılımızı yeni nesil anneler ve çocukları ile kutladık” dedi.

Eğitici oyuncakların çocukların ruhsal, zihinsel, bedensel, gelişimine katkı sağladığını belirten Üstünbaş sözlerini şöyle sürdürdü. “Anneler oyuncak seçerken, oyuncak güvenliği ve çocuk sağlığı kriterlerine uygun olmayan oyun ve oyuncakları, çocuklarınızdan uzak tutmalı. Onların fiziksel ve ruhsal gelişimine uygun olan oyuncaklar tercih etmeli. Bugün bizlerle birlikte olan blogger annelerin bu işi bizler kadar hassas değerlendirdiklerini görmek de mutluluk verici.”

Sağlıklı oyuncak seçimi kadar çocuklarımızın gelişimine uygun oyuncakların da önemine değinen Murat Üstünbaş, çocukların yaşına göre oyuncak tercih edilmesi gerektiğini vurgularken, yaş grubuna göre seçilen oyuncakların, çocukların fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimini destekleyeceğini söyledi.

Üstünbaş, “Doğru oyuncaklar çocuğunuzun odaklanma, konsantrasyon, parça bütün ve şekil zemin ilişkisi becerilerini geliştirirken; matematiksel düşünme ve problem çözme becerilerinin de artmasını sağlar. Hafızayı geliştiren oyun ve oyuncaklar ile çocuğunuzun bilgiyi kopya etme, transfer etme ve uzun – kısa hafıza becerisini geliştirir. Ayrıca müzikli oyuncaklarda hayal gücünü artırır” dedi. Eğitici oyuncaklar çocukların ruhsal, zihinsel, bedensel gelişimine katkı sunmaktır. Bu bilinçle oyuncak seçerken, Avrupa Birliği oyuncak güvenliği ve çocuk sağlığı kriterlerine uygun olmayan oyun ve oyuncakları çocuklarınızdan uzak tutun.