Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, Art International kapsamında açılıyor

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, Art International kapsamında açılıyor

ulker_cocuk_sanat_atolyesi-Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sanat fuarında çocuklar için atölye açan Yıldız Holding, Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’ni gelenekselleştirdi. Atölye bu yıl ise ilk kez uluslararası çağdaş sanat fuarı, Art International kapsamında açılıyor. 26 – 28 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenen fuarda tüm küçük sanatçılara açık olacak atölye özel geliştirilmiş içeriği ile de dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz yıllarda Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ve Baksı Müzesi gibi özel birliktelikleri hayata geçiren Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, bu sene çok özel bir projeye daha imzasını attı. Atölyenin içeriğini ve tasarımını tamamen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ve Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık öğrencileri hazırladı. Proje için bölüm başkanları tarafından oluşturulan öğrenci grupları, bir aylık bir yoğun çalışma sürecinden geçtiler. Bu proje ile genç sanatçılara henüz okul yıllarında profesyonel bir platform sağlanırken, çocuklar için de özel atölye çalışmaları geliştirildi.

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Çocuklara yakın bir marka olarak, çocuk projelerine büyük bir önem veriyoruz. Bugünden Türkiye’nin geleceğine, çocuk projelerine yatırım yapıyoruz. Son 8 yılda; spor, eğitim ve sanat başlıkları altında çocuk projelerine 33 milyon TL yatırım yaptık. Çocukları sanat ile buluşturduğumuz Ülker Çocuk Sanat Atölyesi çok önem verdiğimiz, özel bir proje. İçeriğini her sene geliştirdiğimiz atölyeyi, mümkün olduğunca çok platforma taşıyarak sanatı yeni neslin gündelik hayatının bir parçası halibe getirmeyi amaçlıyoruz. İnanıyoruz ki sanata yakın büyüyen bir nesil daha estetik bir gelecek demektir.”