Tiyatro Pembe Kurbağa

Tiyatro Pembe Kurbağa

Tiyatro Pembe Kurbağa, 2014 – 2015 sanat sezonunu 18 Ekim Cumartesi günü saat 12.00’de açıyor.

Ekim ayı boyunca iki oyunla sahne alacak olan Tiyatro Pembe Kurbağa tüm çocukları tiyatronun ışıltılı dünyasına bekliyor. Sahnelenecek oyunların biletlerini gişelerden veya mybilet.com üzerinden temin edebilirsiniz.

pembeBenim Güzel Yatağım (Bebek Tiyatrosu – 3 yaş ve öncesi)

Bebek Tiyatrosu serisinde, Ali Nihat Yavşan tarafından sahneye taşınan masallarla, tiyatro ortamında drama, anlatı, kukla, müzik ve oyunculuk bileştirilerek minik izleyicilere ulaşmak, tiyatroyu küçüklerle buluşturmak hedefleniyor.

Oyun da minik köpek Neşeli’nin başından geçenler anlatılır. Neşeli artık kendi yatağını beğenmez olur. Dışarı çıkar ve arkadaşlarının yataklarının nasıl olduğuna bakar. Bir dizi serüven sonunda en güzel yatağın kendi yatağı olduğuna karar verir.

Kukla Tasarımı Güneş Çakmakoğlu’na, Çevre Tasarımı Figen Çakmakoğlu’na ait olan Benim Güzel Yatağım oyunu, 19 ve 26 Ekim Pazar günleri saat 12.00’de 3 yaş ve öncesi küçüklerle birlikte olacak.

karıncaKarınca Kararınca (Çocuk Oyunu – 3/10 yaş)

La Fontaine’in yazdığı, Ali Nihat Yavşan’ın uyarladığı ve yönettiği oyun; yaz boyu çalışan ve kışın rahat eden Karınca, sürekli şarkı söyleyip dans etmek isteyen Cırcır Böceği ile Yaşlı Nine’nin öyküsünü sahneye getiriyor.

3 – 10 yaş grubuna yönelik oyunun Kostüm Tasarımı Güneş Çakmakoğlu’na, Çevre Tasarımı Figen Çakmakoğlu’na, Müzik Düzenleme Öykücan Yavşan’a ait. Rolleri Ali Nihat Yavşan, Gülşah Çakmakoğlu, Öykücan Yavşan, Duru Yavşan ve Asal Çapar paylaşıyor. Oyunun canlı müziklerini piyanosuyla Öykücan Yavşan ve gitarıyla Duru Yavşan yapıyor. Oyun 18 ve 25 Ekim Cumartesi günleri Saat 12.00’de izleyicileriyle buluşuyor.