Tiyatro Pembe Kurbaga

Tiyatro Pembe Kurbaga

tiyatroPembe Kurbağa Sahnesi, Aralık ayında üç oyunu tiyatroseverlerle buluşturacak.

Benim Güzel Yatağım (Bebek Tiyatrosu / 3 yaş ve öncesi)

Sevgili Kardan Adam (Bebek Tiyatrosu / 3 yaş ve öncesi)

Karınca Kararınca (Çocuk Oyunu / 3 – 10 yaş)

Bebek Tiyatrosu – Benim Güzel Yatağım: Bebek tiyatrosu serisinde Ali Nihat Yavşan tarafından sahneye taşınan masallarla, tiyatro ortamında drama, anlatı, kukla, müzik ve oyunculuj birleştirilerek minik izleyicilere ulaşmak, tiyatroyu küçüklerle buluşturmak hedefleniyor. Oyunumuzda minik köpek Neşeli’nin başından geçenler anlatılır. Neşeli kendi yatağını çok sevmektedir. Dışarı çıkar ve arkadaşlarının yataklarının nasıl olduğuna bakar. Bir dizi serüven sonunda en güzek yatağın kendi yatağı olduğuna karar verir.

Kukla Tasarımı Güneş Çakmakoğlu’na, Çevre Tasarımı Figen Çakmakoğlu’na ait olan Benim Güzel Yatağım oyunu, 7 – 14 Aralık Pazar günleri saat 12.00’de 3 yaş ve öncesi küçüklerle birlikte oluyor.

Bebek Tiyatrosu / Sevgili Kardan Adam

Oyunumuzda kardan adamın öyküsü anlatılır. Kış gelmiş, her taraf karla kaplanmıştır. Çocuklar kartopu oynar, kardan adam yapar. Akşam olunca da evlerine giderler. Yalnız kalan Kardan Adam bir arkadaşı olmasını diler. Kukla tasarımı Güneş Çakmakoğlu’na çevre tasarımı Figen Çakmakoğlu’na ait olan  Sevgili Kardan Adam oyunu 21 ve 28 Aralık Pazar günleri saat 12.00’de 3 yaş ve öncesi küçüklerle birlikte oluyor.

Karınca Kararınca

La Fontaine’in yazdığı, Ali Nihat Yavşan’ın uyarladığı ve yönettiği oyun, yaz boyu çalışan ve kışın rahat eden Karınca, sürekli şarkı söyleyip dans etmek isteyen Cırcır Böceği ile Yaşlı Nine’nin öyküsünü sahneye getiriyor. 3 – 10 yaş grubuna yönelik oyunun kostüm tasarımı Güneş Çakmakoğlu’na, çevre tasarımı Figen Çakmakoğlu’na, müzik düzenleme Öykücan Yavşan’a ait. Rolleri Ali Nihat Yavşan, Gülşah Çakmakoğlu, Öykücan Yavşan, Duru Yavşan ve Asal Çarpar paylaşıyor. Oyunun canlı müziklerini piyanosuyla Öykücan Yavşan ve gitarıyla Duru Yavşan yapıyor. Oyun 6 , 13, 20 ve 27 Aralık Cumartesi günleri saat 12.00 de izleyicileriyle buluşuyor.