Minopolis’ten tüm çocuklara ücretsiz diş taraması

Minopolis’ten tüm çocuklara ücretsiz diş taraması

dissosyalmedtaDiş sağlığını önemseyen ebeveynler ve çocuklar 22 Kasım’da Minopolis’te bir araya geliyor. Minopolis Çocuk Şehri, çocuklara ücretsiz diş taraması hediye ediyor.

Son yıllarda çürük sıklığı konusunda yapılan araştırmalara göre; çocuklarda çürük sıklığının, özellikle karışık dişlenme döneminde (7-12 yaş arası) yüzde 90’lara ulaştığı görülmekte. Bu nedenle, çocuğun gelecekteki ağız ve diş sağlığını ve en önemlisi genel sağlığını da koruyabilmek için çürükten koruyucu yöntemlerin uygulanması çok önemli. Bunun da en etkili yolu düzenli diş taraması yapmaktan geçiyor.  Bu taramalar çocukların ileride diş dizilerindeki kayıplara bağlı olarak oluşabilecek çapraşıklıkları önlediği gibi sağlıklı bir yaşamın da kapılarını açıyor.

Minopolis Çocuk Şehri bu bilgilerden hareketle 22 Kasım günü Dentopia Diş Hastaneleri’yle birlikte ücretsiz diş taraması gerçekleştiriyor. 12 00 – 14 00, 16 00 – 18 00 saatleri arasında iki seans olarak Dentopia’dan gelecek dış doktoru eşliğinde gerçekleşecek taramada çocuklara ağız ve dış sağlığı konusunda bilgilendirme de yapılacak. Minopolis’te yapılacak taramanın sonucunda tüm çocuklara diş macunu hediye edilecek.

Minopolis’ te 4-14 yaş grubu çocuklar, kendilerine uygun boyutlarda tasarlanmış işyerlerinde hastane, itfaiye, TV stüdyosu, banka, fabrika vb.- rol oynama yoluyla 100 kadar iş kolunu tecrübe ediyor. Psikolog ve eğitimcilerin desteğiyle geliştirilen rol oynama modelleri, temalı istasyonlarda çok gerçekçi bir şekilde yaşatılıyor. Çocuklar böylece gerçek dünyayı daha doğru algılıyor; yönetimi, liderliği, ekip ruhunu ve toplu olarak hareket etmeyi tecrübe ediyorlar.