Kuklalar, Torium’da Hayat Buluyor

Kuklalar, Torium’da Hayat Buluyor

torium_gorsel_kukla_festivaliTürkiye’nin en eğlenceli alışveriş merkezi Torium, 24 – 26 Ekim tarihleri arasında 17. İstanbul Uluslararası Kukla Festivali’ne ev sahipliği yapacak.

Türkiye’nin en eğlenceli alışveriş merkezi Torium, birbirinden eğlenceli ve farklı etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Torium, Ekim ayı etkinlikleri çerçevesinde çeşitli ülkelerden gelen kukla oyunları ile minik ziyaretçilerine keyifli saatler yaşatacak.

17. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali kapsamında 24 Ekim Cuma günü saat 17:00- 19:00 arasında ‘Ahşap Çerçeve Kukla’, 25 Ekim Cumartesi günü Rusya ‘St. Petersburg State P.’ ve 26 Ekim Cumartesi günü İspanya‘Teatro Saca de Huesos’ tiyatroları Torium’un 1. Katında saat 15:00 ve 17:00 saatleri arasında sahnelenecek.

Minik ziyaretçiler, birbirinden eğlenceli ve öğretici oyunların yanı sıra Torium’da kendileri için düzenlenecek kukla workshop’una da katılabilecekler. Workshop’ta minik konuklara kukla yapımı öğretilecek.

Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Mauro Foli’nin Kukla Festivali kapsamında açılacak “Kukla’nın Sahne Arkası” isimli fotoğraf sergisi ise alışveriş merkezinin 1. katında sergilenecek. Mauro Foli’nin ve dünyaca ünlü kukla sanatçılarının kendi kuklaları ile birlikte fotoğraflanmış 40 adet fotoğrafı sergide yer alacak.