KidZania’da trafik dedektifleri görev başında

KidZania’da trafik dedektifleri görev başında

KidZania+Istanbul_1KidZania, “Gerçek Hayatlar Gerçek Deneyimler” projesi kapsamındaki ilk adımı atıyor. Mesleklerin gerçek sahiplerinin KidZania’daki çocuklara temel kuralları aktararak bilinçlendirilmelerini hedefleyen proje; 17 Aralık Çarşamba günü saat 11:00’da, KidZania’da OPET Trafik Dedektifleri Projesi eğitimi ile başlıyor. KidZania’da yer alan OPET İstasyonu’nda hazır bulunacak OPET Pompa Görevlisi de akaryakıt istasyonunda dikkat edilmesi gereken davranışlar hakkında çocukları bilgilendirecek.

Edutainment (öğretirken eğlendiren) sektörünün öncülerinden olan KidZania “Gerçek Hayatlar Gerçek Deneyimler” projesini başlatıyor. 90’dan fazla meslek birimini çocuklara deneyimleme imkanı sunan KidZania, “Gerçek Hayatlar Gerçek Deneyimler”le çocukları mesleklerin gerçek sahipleriyle buluşturuyor. Projenin ilk adımı olarak OPET’in maskotu “Opedo”nun da katılacağı “Trafik Dedektifleri” eğitimleri kapsamında; Türkiye’nin önemli sorunları arasında yer alan trafik kazalarını önlenmek için daha bilinçli nesiller yetiştirmek amaçlanıyor. Proje ile 3 yıl içerisinde Türkiye’nin 81 ilindeki okullarda 3-17 yaş arasındaki 1,5 milyon çocuk ve genç ile dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılanıyor.

KidZania’da yer alan OPET İstasyonu’nda hazır bulunacak OPET Pompa Görevlisi’nin de akaryakıt istasyonunda dikkat edilmesi gereken davranışlar hakkında çocukları bilgilendireceği bir başka eğitim ise yine 17 Aralık Çarşamba günü saat 12:30’da gerçekleşecek.

 “Çocukları gerçek deneyimlerle buluşturmaya devam edeceğiz”

“Gerçek Hayatlar Gerçek Deneyimler” projesinin farklı meslek birimleriyle devam edeceğini söyleyen KidZania Türkiye Genel Müdürü Lara Sayınsoy “KidZania’da çocukları gerçek hayatla tanıştırmanın, iş hayatına ve para kazanmaya dair kafalarında bir fikir oluşturmanın yanı sıra; yeni projemiz Gerçek Hayatlar Gerçek Deneyimler ile bir adım ileriye gittik. Belli aralıklarla düzenleyeceğimiz programlarla çocuklarımızı ilgili mesleklerin gerçek sahipleriyle buluşturmaya devam edeceğiz. Böylelikle merak ettikleri ya da hayalini kurdukları meslekleri gerçek hayatta uygulayan kişilerden dinleyecek, birlikte deneyimleme şansı bulacaklar” dedi. Her geçen gün büyüyen trafik sorununda çocukların temel kuralları bilmelerinin önemine de değinen Sayınsoy;  “Çocuklarımız geleceğimiz. Trafik gibi çok ciddi bir konuda kendilerini korumaları, kurallara hakim olmaları çok önemli. Buradan yola çıkarak ilk adımımızı OPET’in Trafik Dedektifleri Projesi ile attık” dedi.