Jurassic Land’den 5 bin öğrenciye sürpriz

Jurassic Land’den 5 bin öğrenciye sürpriz

JL Logo 270514Avrupa’nın en büyük  dinozor temalı parkı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca “Kültürel Özel Tesis” olarak konumlandırılan Jurassic Land ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında sosyal sorumluluk projesi kapsamında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında; 2014 – 2015 eğitim – öğretim yılında 5 bin öğrenci, Jurassic Land’i ücretsiz ziyaret edebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı ile 2011 yılından bu yana yürütülen işbirliği; sosyo ekonomik olarak dezavantajlı 5 bin öğrencinin Jurassic Land’den ücretsiz yararlanmasını, anaokulundan liseye kadar tüm okullara  ziyaretlerinde çeşitli avantajlar sunulmasını ve etkinliklerinde Jurassic Land’in platform olarak kullanılmasını içeriyor.

Protokol, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ve Talya A.Ş Kurucu Ortağı Figen Mengi Teker tarafından imzalandı. Teker, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında “Jurassic Land olarak geçtiğimiz senelerde 10 binin üzerinde öğrenciyi ücretsiz misafir ettik. Anaokulundan lise son sınıfa kadar her yaş grubundan sınıfların ziyaretlerinde okullara bir takım avantajlar sağladık ve park alanlarımızda çocuklarımızın sergilerine ev sahipliği yaptık. Milli Eğitim Bakanlığı ile yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projesi kapsamında; 2014 – 2015 eğitim – öğretim yılında da 5 bin öğrencimizi ağırlamaktan mutluluk duyacağız” dedi.

Öğrencilerin yanı sıra yıl boyunca öğretmenleri ve okul gruplarını da ağırlayan Jurassic Land, 1 Eylül – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında tüm öğretmenler için indirimli ziyaret fırsatı sunacak.