Jurassic Land, Ziyaretçilerini “Edutainment” Kavramıyla Tanıştırıyor

Jurassic Land, Ziyaretçilerini “Edutainment” Kavramıyla Tanıştırıyor

JurassicLand Gorsel (7)Eğlence ve eğitim kavramlarını birleştiren “edutainment” konseptiyle Avrupa’nın en büyük dinozor temalı parkı Jurassic Land, yeni eğitim – öğretim döneminde kapılarını öğretmen ve öğrenciler için açacak. Çocukların hayal gücünü geliştirmek ve onları eğlendirirken eğitmek, nesli milyonlarca yıl önce tükenen dinozorlar ve tarih öncesi çağlar konusunda ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla kurulan Jurassic Land, 2011 yılından bu yana okul gruplarını ağırlıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca “Kültürel Özel Tesis” olarak konumlandırılan Jurassic Land, çocukların hem el becerilerini ve hayal güçlerini geliştirecekleri, hem de keşfetmenin heyecanını yaşayacakları bir deneyim sunacak. Çocuklar, “Kaşif Paleontolog Sertifikası” almaya hak kazanacakları kazı aktivitesine katılabilirken, heyecanlı bir turun ardından favori dinozorlarını resmedip, süsleyebilecekleri t-shirt boyama etkinliğinde yer alabilecekler.

Forum İstanbul’da 8 bin metrekarelik bir alana kurulan Jurassic Land, birebir ölçülerinde 70 adet dinozoru, özel tasarım müzesi, Türkiye’nin en büyük hareketli sineması ile 4 boyut – 6 efektli fantastik yolculuğu, beş üniteli konsept bilim merkezi, Dino Laser Tag ile Türkiye’nin en büyük lazer arenası, tematik hediyelik mağazası, farklı damak zevklerine ve tercihlere hitap eden yeşillikler arasındaki açık ya da kapalı çeşitli yeme – içme mekan seçenekleriyle öğrencilerin olduğu kadar yetişkinlerin de ilgisini çekiyor.

Jurassic Land, 1 Eylül – 31 Aralık tarihleri arasında tüm öğretmenler için indirimli ziyaret fırsatı da sunacak. Biletler, Forum İstanbul’daki gişelerden ya da Biletix’den temin edilebilir.