İstinyePark’tan Çocuklara Muhteşem Bir ‘Okula Dönüş Hediyesi’

İstinyePark’tan Çocuklara Muhteşem Bir ‘Okula Dönüş Hediyesi’

IP_Okula_Donus_50x70-02İstinyePark, “Yazın eğlencesi bitmesin!” diyen çocuklara muhteşem bir sürpriz hazırladı. 14 Eylül’e kadar devam edecek olan “RoboKids” etkinliğinde, dileyen tüm çocuklar ‘robot mühendisi’ olmanın ilk adımlarını atacaklar ve robotun tarihi, robot nasıl hareket eder, robotun sinir sistemini keşfetme, kendi robotumuzu tasarlama ve geliştirme, kendi robotumuzu yapmaya başlamak gibi konular hakkında bilgiye sahip olacaklar. Üstelik etkinliğe katılan her çocuk kendi robotunu yapıp evine götürme şansına da sahip olacak!

5 – 14 Eylül tarihleri arasında 12.00 – 19.00 saatlerinde yapılacak etkinlikte çocuklar, okullar açılmadan önceki son günlerinde eğlencenin doruklarına çıkacaklar. RoboKids etkinliğinde her bir 45 dakikalık atölye çalışmasında yaklaşık 6 – 8 farklı aktivite ile çocuklar elektronik, mekanik ve sistem tasarımlarının kombinasyonu olan robot yapımını öğrenecekler.

RoboKids’te yer alan ve çocukların mekanik bilgisini artırırken eğlendiren etkinlikler; Robokids Atölyesi, Robo-Memory, Sphero Oyun Parkuru, Robo Konsol Oyunları, Glitter Tattoo, Robotlarla Fotoğraf Çekimi ve Air – Bots Challenge olacak. RoboKids’e katılan çocuklar, tüm aktiviteleri bitirdikten sonra kendi yaptıkları robotları ve basılıp çerçevelenerek kendilerine verilen fotoğrafları ile birlikte etkinlik sertifikalarını da alarak programı tamamlayacaklar.