Geleceğin Sanatçıları, Faber-Castell Atölyelerinde Bir Araya Geliyor

Geleceğin Sanatçıları, Faber-Castell Atölyelerinde Bir Araya Geliyor

IOM_SERTIFIKA _BASKI_CONDünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in desteğiyle Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi ve Pera Müzesi’nde yapılan atölye çalışmalarında, çocuklar sanatla iç içe vakit geçirme fırsatı bulurken eğlenceli tasarımlar yaparak eğleniyor.

Rahmi M. Koç Müzesi

Etkinlik: Heykel Atölyesi – Konuşan Heykeller

Yer: Fenerbahçe Vapuru

Tarih: 15 Kasım Cumartesi

Saat: 13.00 – 14.30

Yaş: 4 – 6 Yaş Arası

Etkinlik detayı: Bu hafta sonu minik eller taşa, toprağa, hamura hayat veriyorlar. Geleceğin heykeltıraşları, kendi hayal güçleriyle şekillendirecekleri heykelleri gönüllerince renklendiriyor ve sergilemeye hazır hale getiriyor. “Konuşan Heykeller” adlı atölyeye katılım için biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebilir. Atölye çalışması kişi başı katılım bedeli 30 TL’dir.

İstanbul Oyuncak Müzesi

Etkinlik: Faber – Castell ile Yetenekli Eller Atölye Çalışması: Seramik Atölyesi

Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi

Tarih: 15 Kasım Cumartesi

Saat: 11:00 – 12:00

Yaş: 4 – 9 Yaş Arası

Etkinlik detayı: Faber-Castell Yetenekli Eller Atölyesi kapsamında gerçekleşecek Seramik Atölyesi ile çocuklar hayal güçlerini seramiğe yansıtıyor ve kendi araçlarını yaratıyor. Atölyeye katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırılması gerekmektedir (0216 359 45 50-51). Etkinlikler, müze ziyaretçilerine ücretsizdir. Müze giriş ücreti indirimli 7 TL, tam 10 TL’dir.

Pera Müzesi

Etkinlik: ‘Küçük Enstrümanlar”

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 15 Kasım Cumartesi

Saat: 14:00 – 16:00

Yaş: 7 yaş ve üzeri

Etkinlik detayı: Katılımcılar bu atölyede, 2006 yılında Pawel Romanczuk tarafından kurulan Polonyalı“Male Instrumenty”(Küçük Enstrümanlar) isimli müzik grubunun liderliğinde, taşınabilir küçük enstrümanlar tasarlayıp yeni sesleri keşfediyor. Ses çıkarabilen küçük nesneleri (oyuncaklar, bakır tel, toka, tahta, ip vb.) kullanarak ürettikleri enstrümanlarla değişik müzikler yapıyor. Biletler www.biletix.com sitesi üzerinden temin edilebilir. PERAkart aile ile %50 indirimli!

Etkinlik: ‘Hareketli Figürler’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 16 Kasım Pazar

Saat: 12:20 – 14:20

Yaş: 4 – 6 Yaş Arası 

Etkinlik detayı: “Hareketli Figürler” atölyesinde çocuklar önce ‘Polonya Sanatında Oryantalizm’ sergisini gezerek figürler seçiyor. Ardından kartonlara seçtikleri figürlerin çizimlerini yapan katılımcılar, bu kartonları kesip yapıştırarak hareketli figürler haline getiriyor ve renklendiriyor. Biletler www.biletix.com sitesi üzerinden temin edilebilir. PERAkart aile ile %50 indirimli!

 

Yer: Pera Müzesi

Etkinlik: ‘Kervansaraylardan Gökdelenlere”

Tarih: 16 Kasım Pazar

Saat: 15:00 – 17:00

Yaş: 7 – 14 Yaş Arası 

Etkinlik detayı: Bu atölye çalışmasında çocuklar, önce sergiyi gezerek resimlerdeki yapılara odaklanıyor. Günümüz mimarisiyle ilişki kurarak, benzerlik ve farklılıkları değerlendiriyor. Ardından çeşitli malzemelerle kendi yapı maketlerini oluşturuyor. Biletler www.biletix.com sitesi üzerinden temin edilebilir. PERAkart aile ile %50 indirimli!

Okul Grupları

Etkinlik: ‘WYCINANKI: Geleneksek Polonya Kâğıt Kesme Sanatı’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: Perşembe ve Cuma Günleri

Saat: 10:00 – 11:30
13:00 – 14:30

Etkinlik detayı: Atölye Polska! Polonya Sanatını Keşfediyoruz eğitim programı kapsamında sergi turu ardından öğrenciler atölye çalışmasında kağıt ve makas kullanarak simetrik desenlerin ortaya çıkışını deneyimliyor. Kâğıdın çok katmanlı olarak katlanması ve kesilmesiyle çeşitli motifler ortaya çıkararak, tasarımlarını renklendiriyor.