Faber-Castell’le Gençler Hayallerini Çizdi

Faber-Castell’le Gençler Hayallerini Çizdi

faber castellDünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, her şeyin kâğıda çizilecek tek bir çizgi ile başladığından ilham alarak, gençlerin hayallerine tercüman oldu. Bu yıl 2’ncisi düzenlenen“Tek Çizgide Hayallerim” yarışmasının 22 Kasım’da final partisi gerçekleşti.

Her şeyin kağıda çizilecek tek bir çizgi ile başladığından ilham alarak Faber-Castell bu yıl 2’ncisini gerçekleştirdiği “Tek Çizgide Hayallerim” projesiyle, gençlere konuşmak yerine, gençlerin kendilerini ifade etmelerine fırsat vererek onların hayallerine tercüman oldu. 14 ilde 20 üniversitede kurulan Faber-Castell standlarında öğrenciler ellerini kaldırmadan, tek çizgide 3 bin 300 hayal çizdi. Yarışmanın birincisi ilk kez final partisinde duyuruldu ve“Kendi Kalesini İnşa Etmek“hayali ile birinci seçilen İTÜ Mimarlık Öğrencisi Yunus An, 22 Kasım Cumartesi günü İstinye Park’ta kurulan dev panoda hayalini bir kere daha canlı olarak çizdi. Yunus An aynı zamanda Almanya’nın Nürnberg şehrindeki Faber-Castell genel merkezini keşfetme imkânı da yaşayacak.

Faber-Castell Facebook sayfasından canlı olarak izlenebilen performans, izleyicilerin Twitter’dan çizilen hayalin ne olduğu tahminlerini iletmesi ile interaktif bir yarışmaya dönüştü. Çizilen hayali tahmin eden ilk 5 kişi Faber-Castell hediye seti kazandı.

Final partisinde konuşan Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler,“Faber Castell olarak gençlerin hayatlarında var olmak bizim için çok önemli. Bu nedenle özellikle son yıllarda gençlik iletişimi,öncelikli konularımız arasında yerini aldı. Bu yıl 2‘ncisini gerçekleştirdiğimiz “Tek Çizgide Hayallerim“ projesi, hem gençlerimizin hayallerine tercüman olmak, hem de markamızı gençlerle yakınlaştırmak için bize eşsiz bir deneyim sundu.

Biz, Faber-Castell markamız ile gençlerin dünyasında, onların yaratıcılıklarını, hayallerini hayata geçirmelerine yardımcı oluyoruz. Onların kendilerini ifade etmelerine imkan sağlıyoruz. Bunu yaparken, onları dinlemeye, beklentilerini, endişelerini , hayallerini öğrenmeye çalışıyoruz.

Bu proje katılım gösteren öğrencilere hayallarini ifade etmelerine imkan sağlarken, bize de harika bir deneyim yaşattı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”