Faber-Castell Çocukları Eğlenceli Atölyelere Davet Ediyor

Faber-Castell Çocukları Eğlenceli Atölyelere Davet Ediyor

Rahmi_M_Koc_Taktim_TakistirdimDünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in desteğiyle Rahmi M. Koç Müzesi, Pera Müzesi ve İstanbul Oyuncak Müzesi’nde yapılan atölye çalışmalarında, çocuklar boncuklarla, kâğıtlarla ve çok farklı malzemelerle birbirinden renkli tasarımlar yapıyor.

Rahmi M. Koç Müzesi

Etkinlik: ‘Boyama Atölyesi; Taktım Takıştırdım’

Yer: Fenerbahçe Vapuru

Tarih: 8 Kasım Cumartesi

Saat: 11:00 – 12:30

Yaş: 8 – 12 Yaş Arası

Etkinlik detayı: Bu cumartesi çocuklar parmaklarındaki marifetleri sergiliyor. Birbirinden renkli boncuklarla tasarladıkları takıları takıp takıştıracak olan çocuklar, özel günler için kendilerini süslüyor. Atölye her ne kadar küçük hanımlar için sanılsa da küçük beyefendileri de atölyede güzel bir sürpriz bekliyor. Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki “Boyama Atölyesi; Taktım Takıştırdım” adlı atölyeye katılım için biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebilir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 40 TL.

***

İstanbul Oyuncak Müzesi

Etkinlik: ‘Faber-Castell ile Yetenekli Eller Atölye Çalışması; Origami Atölyesi’

Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi

Tarih: 8 Kasım Cumartesi

Saat: 11:00 – 12:30

Yaş: 4 – 9 Yaş Arası

Etkinlik detayı: Faber-Castell Yetenekli Eller Atölyesi kapsamında gerçekleşecek Origami Atölyesi ile çocuklar hem kağıt katlama sanatının inceliklerini öğreniyor hem de eğlenceli dakikalar geçiriyor. Atölyeye katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırılması gerekmektedir (0216 359 45 50-51). Etkinlikler, müze ziyaretçilerine ücretsizdir. Müze giriş ücreti indirimli 7 TL, tam 10 TL’dir.

***

Pera Müzesi

Etkinlik: ‘Üç Boyutlular’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 8 Kasım Cumartesi

Saat: 11:00 – 13:00

Yaş: 4 – 6 Yaş Arası

Etkinlik detayı: ‘Polonya Sanatında Oryantalizm’ sergisindeki resimleri inceleyerek en çok ilgilerini çeken canlıyı seçen çocuklar, önce bu canlının çizimini yapıyor daha sonra da farklı malzemeler kullanarak bu çizimi üç boyutlu hale getiriyor. Biletler www.biletix.com sitesi üzerinden temin edilebilir. PERAkart aile ile %50 indirimli!

***

Etkinlik: ‘Dokuma ve Desen’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 8 Kasım Cumartesi

Saat: 14:00 – 16:00

Yaş: 7 – 14 Yaş Arası

Etkinlik detayı: Bu atölye çalışmasında çocuklar sergideki tekstil eserlere odaklanıyor. Ardından sergide gördükleri desenleri iplik, yün, kumaş, naylon gibi malzemeler kullanarak dokuma yöntemiyle karton üzerine işliyor veya kendi desenlerini yaratıyor. Biletler www.biletix.com sitesi üzerinden temin edilebilir. PERAkart aile ile %50 indirimli!

***

Etkinlik: ‘Masal Kitabım’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 9 Kasım Pazar

Saat: 12:20 – 14:20

Yaş: 4 – 6 Yaş Arası

Etkinlik detayı: Bu atölye çalışmasında çocuklar, yüzyıllar önce yazıya aktarılan ve Doğu kültürüne odaklanan hikâyelerden oluşan “Binbir Gece Masalları”ndan esinlenerek, kumaşlarla resimli hikâye kitapları ve kitap ayraçları tasarlıyor. Biletler www.biletix.com sitesi üzerinden temin edilebilir. PERAkart aile ile %50 indirimli!

***

Etkinlik: ‘Soyut Portrem

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 9 Kasım Pazar

Saat: 15:00 – 17:00

Yaş: 7 – 14 Yaş Arası

Etkinlik detayı: Çocuklar sergide yer alan portrelerin gizemli ve nostaljik yönlerini inceleyecekler. Atölye çalışmasında ise, sergideki portelere yeni görseller ve boyalarla müdahale ederek yeni kimlikler kazandıracaklar. Biletler www.biletix.com sitesi üzerinden temin edilebilir. PERAkart aile ile %50 indirimli!

***

Okul Grupları

Etkinlik: ‘WYCINANKI: Geleneksek Polonya Kâğıt Kesme Sanatı’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: Perşembe ve Cuma Günleri

Saat: 10:00 – 11:30 / 13:00 – 14:30

Etkinlik detayı: Atölye Polska! Polonya Sanatını Keşfediyoruz eğitim programı kapsamında sergi turu yapan kâğıt ve makas kullanarak simetrik desenlerin ortaya çıkışını deneyimliyor. Kâğıdın çok katmanlı olarak katlanması ve kesilmesiyle çeşitli motifler ortaya çıkararak, tasarımlarını renklendiriyor.