Dünyanın önemli gösterileri Forum İstanbul Jurassic Land’de

Dünyanın önemli gösterileri Forum İstanbul Jurassic Land’de

1jurassisAilelerin olduğu kadar çocukların da tercihi olan Forum İstanbul’un bünyesinde yer alan eğlence parkı Jurassic Land 2015 yılında önemli başarılara imza attı. Jurassic Land, 2015 yılında dünyanın en iyi 10 dinozor müzesi listesine girdi.

Büyüklüğü, yenilikleri ve mağaza karmasıyla İstanbul’da yaşayanlar kadar turistlerin de ilk tercih ettiği alışveriş merkezi olan Forum İstanbul, kiralanabilir alanlarının yüzde 20’sini oluşturan eğlence alanları ile de çocukların ve ailelerinin bir numaralı tercihi oluyor.

Forum İstanbul’un önemli bir bölümünü oluşturan eğlence alanı bünyesinde yer alan Jurassic Land, eğlence ve eğitimin birleştirilerek oluşturulan ‘edutainment’ konseptinin en özel örneklerinden biri olarak minik misafirlerini ağırlıyor. Tasarımı Universal Studios da dahil uluslararası pek çok tema parkın dizaynında deneyimli Nicholas Koenig ve ekibi tarafından yapılan Jurassic Land; Türk mimar, mühendis ve sanatçılarının dokunuşlarıyla da nihai özgün kimliğini kazanarak Avrupa’nın sayılı tema parkları arasındaki yerini aldı.

Forum İstanbul’un vazgeçilmez eğlence noktalarından biri olan Jurassic Land, 2015 yılında CNN International ve pek çok otorite tarafından dünyanın en iyi 10 dinozor müzesi listesine girerek bir ilki gerçekleştirdi. 2015 yılında bir başka ilke daha imza atan Jurassic Land, Türkiye’nin ilk dinozor sahne şovu olan “Yürüyen Dev Dinozorlar ve Dans Gösterisi” ile Forum İstanbul’da çocuklara ve ailelerine unutulmaz anlar yaşattı.

2015 yılında 27 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısıyla hem İstanbul’un hem de Türkiye’nin en önemli alışveriş merkezlerinin başında yer alan Forum İstanbul, bünyesinde yer alan dünyanın en önemli eğlence merkezleriyle 2016 yılında da ailelerin uğrak noktası olmaya devam edecek.