Disney Türkiye lisanslı promosyon ajansı olarak Promart’ı seçti

Disney Türkiye lisanslı promosyon ajansı olarak Promart’ı seçti

Burak+ArcanSektörde uluslararası markaların onaylı promosyon çözümleri ajansı olmasıyla tanınan Promart, Disney Türkiye ile imzaladığı sözleşmeyle Disney’in renkli dünyasına adım attı. Sözleşme kapsamında Promart, Disney Türkiye’nin farklı sektörlerde lisans anlaşması yaptığı markalara tekstilden çantaya, seramikten oyuncağa pekçok alanda promosyon ürünleri tedariği sağlıyor olacak.

Disney Türkiye Perakende Kıdemli Müdürü Begüm Işıklı bu sözleşme ile Disney Türkiye’nin lisanslı markalarına sunacağı ürün çeşitliliğinin ve bu yolla hem müşteri memnuniyeti hem de gelirlerinin artmasını beklediklerini kaydetti ve şunları ekledi: “Disney tüm dünyada tüketiciye ulaşan lisanslı Disney ürünlerinin uluslararası sosyal standartları sağlaması konusunda kesin kurallara sahip. Bu kural perakende ürünleri için geçerli olduğu gibi promosyon ürünleri için de geçerli. Tam da bu noktada Promart ile olan iş ortaklığımız önem kazanıyor. Promart, bu konuda Türkiye’deki öncü firmalardan biri ve halihazırda uluslararası markalar için uluslararası denetimlerden geçmiş tesislerinde üretim yaptırıyor. Onların bu konudaki tecrübeleri ve hassasiyetleri, Promart’ı seçmemizin en önemli nedenlerinden biri.”

Promart Genel Müdürü Burak Arcan ise, Disney’le imzaladıkları sözleşmenin kendileri için çok önemli olduğunu, Disney’in işbirliği yaptığı tüm markalara Disney standartlarıyla hizmet verebilmek için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını belirtti. Sosyal uygunluğun pazarın gelişmesine sağlayacağı katkının önemine değinen Arcan şunları söyledi: “Üretim yapılan tesislerin sosyal uygunluk denetimlerinden geçmesi maalesef ülkemizde sayılı sayıda marka tarafından beklenen bir gereklilik. Promart’ın şansı, bu markalarla çalışıyor olmasından dolayı bu alana çok erken yatırım yapmış ve bu standartları sağlayan, yani iş ve işçi güvenliğinin önemli olduğu ve çalışanların tüm sosyal haklarının uluslararası standartlar baz alınarak verildiği, bir ekosistemi oluşturmuş olması. Bu sayede şu anda 10’dan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Ve yine bu sayededir ki, Disney gibi önemli bir dünya markasıyla çalışmak konusunda bir avantaj yakalamış olduk. Disney Türkiye’ye Promart’a olan güveni için bir kez daha teşekkür etmek isteriz. “