Dilek Girgin – Annelik yolculuğu

Dilek Girgin – Annelik yolculuğu

Bir Pamuk Prenses doğurdum yıllar önce. Saçları simsiyah, teni bembeyaz, dudakları şeker mi şeker… Yeni doğmuş bebekler yumuk yumuk gözlüdür ya hani, benim prensesim hiç öyle değildi; kocaman açılmış, pırıl pırıl ve meraklı gözlerle geldi bana.

Hep dik dursun, boyun eğmesin, biraz vahşi, çokça onurlu, her zaman yiğit olsun diye adını Itır koydum; bu mis kokulu ve rayihalı çiçek, bu tanımlarla düştü aklıma. Aynı zamanda yumuşacık olsun, keyifli ve latif olsun istedim, bu nedenle yanına bir de İpek koyuverdim hemen.

Kızım İpek Itır ile çok eğlendik, çok güldük, çok ağladık, çok sarıldık, çok sevdik hep.

Yıllar ve yıllar geçti aradan. İpek Itır, kocaman oldu. Ben de büyüdüm onunla, her günün sonunda onun sayesinde kendime yeni bir şeyler katarak ve öğrenerek.

Çılgınca bağlanarak ama bağımlı olmanın tehlikelerini bilerek… Yol göstererek ama yolunu tıkamayarak… Hata yapmamaya çalışarak ama bolca yaparak ve özür dileyerek… Zaman zaman anne olmayla arkadaş olmayı karıştırarak, sonra kendini toparlamaya çalışarak… Ama severek; daima, çok ama çok fazla, çılgınca severek…

Bunu ona sonuna kadar hissettirerek… Hayatta ona vereceğim en büyük şeyin bu sevgi olduğunu bilerek… Buna kocaman bir “güven” hissini ekleyerek… Hep daha çoğu öğrenmeye çalışarak, hiç geride kalmama uğraşı vererek, yenilenerek…

Annelik bir yolculuk; içinde bitmeyen bir dinamizmi, inanılmaz bir mucizeyi, dünyanın en büyük gülümsemesini taşıyor. Ve tabii bitmeyen bir öğrencilik aynı zamanda. Çocuğunuz 3 günlükken de böyle, 3 yaşındayken de… Eminim kızım 30 yaşına geldiğinde de aynı şeyi hissediyor olacağım.

İşte kızımla gerçekleştirdiğimiz bu yolculuğun bir yerinde Çocuk Rehberi de takıldı peşimize… Çok büyük heyecanla hazırlamaya başladığım bu siteyi, kızıma bir armağan olarak kurguladım hep. Bizle birlikte o da yaş aldı, büyüdü, neredeyse 10 yaşında oldu. Çocuk Rehberi’ni kurarken istemiştim ki, özellikle benim gibi çalışan annelere ve babalara bir faydam olsun; siteye girsinler, çocuklarla ilgili pek çok etkinliğe aynı yerden kolayca ulaşsınlar, yorulmasınlar, keyif alsınlar… Hala aynı amaçla ve büyük bir keyifle Çocuk Rehberi’ni yeniliyor, geliştiriyor, büyük hayallerin peşinde koşuyor, bunları yere indirip projelendiriyorum.

Yolculuğumuza yeni katılan herkesle daha da mutlu oluyorum.

Haydi, siz de takılım peşimize; yolculuğumuz daha da renklensin ve müthiş keyiflensin!