“Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı” ile Milyonlarca Çocuk Türkiye’nin En Hızlısı Olmak İçin Koşacak

“Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı” ile Milyonlarca Çocuk Türkiye’nin En Hızlısı Olmak İçin Koşacak

 

1chetosTürkiye’de atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen en geniş kapsamlı spor etkinliği “Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı”na sayılı günler kaldı. İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün inisiyatifi ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun desteğiyle düzenlenen Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı ile ilköğretim çağındaki milyonlarca çocuk “Türkiye’nin En Hızlısı” unvanını kazanarak spor hayatlarına önemli etkileri olacak ödüllerden yararlanabilmek için yarışacak. Bu dev organizasyondan hemen önce düzenlenen tanıtım etkinliğinde ise tam 350 çocuk rekor koşusu yaparak “En Çok Çocukla Koşma” kategorisinde dünya rekorunun sahibi oldu. 

İlköğretim çağındaki çocukların sporla tanışmasını ve ülkemizi uluslararası düzeyde temsil edecek sporcuların yetişmesini amaçlayan Türkiye’nin en kapsamlı spor organizasyonu “Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı” için çocuklar  önce 11 ilde düzenlenecek il finalleri, ardından da İstanbul’da düzenlenecek büyük final için yarışacak. Elemeleri geçen bin 200 sporcunun katılımıyla 11 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek Büyük Türkiye Finali’nde ise kendi yaş kategorilerinde birinci gelecek çocuklar ‘Türkiye’nin En Hızlısı’ unvanını kazanarak spor hayatlarına önemli etkileri olacak ödüllerden yararlanma fırsatına kavuşacaklar.

Çocuklar, Türkiye’nin atletizm alanında çocuklara yönelik en kapsamlı spor etkinliğinden önce Dünya Rekoru kırdı

Bu dev spor organizasyonundan önce yarışmaya dikkat çekmek amacıyla Beşiktaş Çilekli Spor Tesis’lerinde tam 350 çocuk anneleriyle birlikte koşu pistine çıkarak rekor koşusuna katıldı. Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı etkinliğinin marka elçisi olan Berna Laçin’in de kızıyla birlikte katıldığı koşu ile Türkiye ilginç bir Dünya Rekoru’nun sahibi oldu. “En çok çocukla koşma” kategorisinde dünya rekoruna imza atan çocuklar, ödüllerini Dünya Çocuk Rekorları Kurumu yetkililerinden aldılar. Rekor denemesinde İstanbul Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Sayın İbrahim İlhami Koç, Beşiktaş Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Sayın Lokman Arıcıoğlu ve Rekor Tescili Heyeti Başkanı Sayın Orhan Kural da hazır bulundu.

Alpagut Çilingir: “En büyük hayalimiz çocuklarımızı ileride Olimpiyatlarda görebilmek”

Türkiye’nin atletizm alanında çocuklara yönelik en kapsamlı spor etkinliği Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı hakkında değerlendirmelerde bulunan PepsiCo Türkiye Kıdemli Pazarlama Direktörü Alpagut Çilingir, en büyük hayallerinin bu yarışmalarda yarışan sporcuları bir gün Olimpiyatlarda görebilmek olduğunu söyledi. Ülkemizin atletizm konusunda gelişimine önemli derecede katkı sağlayacak bu organizasyonun bu yıl tüm Türkiye’de gerçekleşeceğini söyleyen Çilingir, küçük yaş kategorisindeki yarışlardan elde edilen bu tip tecrübelerin dünyaca ünlü atletlerin kariyerlerinde de önemli bir yer tuttuğunu belirtti.

Bu dev organizasyon sayesinde yarışmanın tüm aşamalarında 16 bin 741 okuldan 5 milyonun üzerinde öğrenciye erişim sağladıklarını ifade eden Çilingir, çocukların yarışmaya kayıt olabilmeleri için 16 binden fazla okuldaki beden eğitimi öğretmeleri ile işbirliği içinde çalıştıklarını kaydetti.

Geleceğin Atletizm Şampiyonları Yarışıyor

“Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı” için 05 Mayıs tarihinde Edirne ile başlayan il finalleri Bursa, İzmir, Antalya, Konya, Ankara, Samsun, Gaziantep, Erzurum ve Kocaeli ile devam edecek. İstanbul özelinde ise tam 39 ilçede bulunan çocuklar büyük finale katılabilmek için ter dökecek. Bu yarışmalarda dereceye girecek çocuklar, 11 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek Büyük Türkiye Finali’nde kendi yaş kategorilerinde ‘Türkiye’nin En Hızlısı’ unvanını almak için yarışacaklar.

Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı Finali’nde ilk üçe giren sporculara, yarışmaya katıldıkları yıldan sonraki eğitim öğretim süresi dahilinde spor yaşantılarına devam etmeleri şartıyla aylık burs verilecek. Ayrıca kendi yaş kategorilerinde Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı Finali sonucunda birinci olacak sporcular da İsveç’teki Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası’nı seyretmeye hak kazanacaklar. Bölge Finalleri ve Türkiye Finali’nde dereceye giren sporculara ise çeşitli hediyeler verilecek.

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün inisiyatifi, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun desteği ve ORG Sports organizasyonu ile düzenlenen Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı yarışması için tüm detaylı bilgiye www.cheetosturkiyeninenhizlisi.com  sitesinden ulaşılabiliyor.