Cartoon Network Yeni Sezona Damgasını Vuracak

Cartoon Network Yeni Sezona Damgasını Vuracak

clarence_keyart_final2_cmyk3.3_finalCartoon Network Stüdyoları’nın yapımcılığını üstlendiği beş komedi şovunun yeni sezon bölümleri için start verildi. Cartoon Network; her biri reyting rekorları kıran ve dünya çapında büyük bir başarı elde eden Emmy ödüllü Adventure Time ve Sürekli Dizi’nin 7. Sezonu yine Emmy ödüllü Uncle Grandpa ve Steven Universe’ün 2. sezonu ile bu sonbaharda ülkemizde yayına başlayacak 30 dakikalık Clarence dizisinin 13 yeni bölümü için anlaştıklarını duyurdu. “Sürekli Dizi, Uncle Grandpa, Steven Universe ve Clarence” Cartoon Network Stüdyoları’nda, Cartoon Network Kısa Metrajlı Programlar bölümü bünyesindeki yetenekli sanatçıların ellerinden çıkıyor. Dizilerin duyurusu, Cartoon Network’ün büyük bir hit haline gelen animasyon komedi serileri için düzenlediği, heyecan verici bir panel serisini de içinde barındıran Comic – Con International: San Diego 2014 etkinliğinde yapıldı.

“Bu yerli dizi grubu ile küresel bir ivme yakaladık” diyen, Cartoon Network’ün İçerikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CCO) Rob Sorcher, sözlerini şöyle sürdürdü. “Bütün bu komedi dizilerini ekranlarda daha güçlü kılmak için gösterdiğimiz azim ve bağlılık, aslında onlara hayat veren muazzam yaratıcılık yeteneğine olan inancımızın bir göstergesidir.”

Peki Ne Zaman?

Cartoon Network, 2014 Primetime Emmy Ödülleri’nin çiçeği burnunda adayı ve bir popüler kültür fenomeni olan Adventure Time dizisinin yedinci sezonuyla ekranlara geri döneceğini müjdeleri. Meşhur animasyon komedi serisi Adventure Time; dünya çapında 132 milyon izleyiciyi kendisine çekerken, aynı zamanda dünyanın dört bir yanından 38.5 milyon çocuğa sadece ocak, şubat ve mart aylarında ulaştırmayı başardı. Adventure Time’ın sıradışı kahramanları Finn ve Jake, esrarlı Ooo Ülkesi’ni bir uçtan diğer uca kat ederken, yol boyunca bu ülkenin renkli insanları ile karşılaşan iki sıkı dost. Pendleton Ward tarafından yaratılan Adventure Time’ın yapımcısı ise Carton Network Stüdyoları. Şu an ülkemizde 5. sezonuyla sevenlerinin karşısında olan Adventure Time’ın 6. sezonu 2015 baharında başlayacak.

“Sürekli Dizi”yi 32 Milyon Çocuk İzliyor

Yine 2014 Primetime Emmy® Ödülleri için aday gösterilmiş olan Sürekli Dizi’nin ise 7. sezonu için yeşil ışık yakıldı.

Regular_ShowSürekli Dizi, dünya çapında 109 milyon gibi olağanüstü bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarırken, dünyanın dört bir yanından 32 milyon çocuğu da ekrana kilitledi. JG Quintel tarafından yaratılan ve yapımcılığını Cartoon Network Stüdyoları’nın üstlendiği Sürekli Dizi, eğlenmek için her türlü yolu deneyen park görevlisi iki sıkı dost 1.80’lık mavi karga Mordecai ile hiperaktif rakun Rigby’nin maceralarını konu alıyor. Kahramanların günlük hayatları genellikle işlerin çığırından çıkmasına ve sürreal olayların yaşanmasına neden oluyor. Sürekli Dizi şu an 5. sezonuyla izleyicilerin karşısında. Sürekli Dizi’nin 6. sezonu Türkiye’de gelecek sene yayına girecek.

Emmy Ödüllü “Uncle Grandpa” İçin Güzel Bir Gün

Uncle Grandpa için gerçekten “güzel bir gün” oldu! Emmy® ödüllü dizinin (kısa bir süre önce de Nick Edwards’ın, Karakter Tasarımı için bireysel bir başarı ödülüne layık bulunduğu açıklandı) 2. sezonu için yeşil ışık yakıldı. Uncle Grandpa’nın bütün yeni bölümleri sonbahar sezonunda başlayacak. Yeni bölümlerde de yine hip hop efsanesi Tone Loc, güreş ikonu Ric Flair ve komedyen Ken Marino gibi birbirinden harika konuklar yer alacak. İlk kez 5 Mayıs Pazartesi günü izleyicilerle buluşan Uncle Grandpa kısa sürede yüksek reytingler yakalamayı başardı. Pete Browngardt tarafından yaratılan Uncle Grandpa’nın kreatif direktörlüğünü ise Audie Harrison (The Golden Compass) üstleniyor.

“Steven Universe”ün Yeni Bölümleri Sonbaharda

Steven_Universe (1)Steven’a güvenin! Emmy® ve Annie Ödülleri’ne aday gösterilen yazar ve görsel senarist Rebecca Sugar (Adventure Time) tarafından yaratılan ve 2. sezonu için yeşil ışık verilen Steven Universe, gezegenin sihirli güçlere sahip üç koruyucusunun öyküsünü anlatıyor. Elbette insanlığın koruyucu meleklerinden oluşan Kristal Taşlar adlı bu grubun “minik kardeşi” olan Steven’in öyküsünü… Steven, Kristal Taşlar grubunun üyeleri kadar güçlü olmayabilir. Ya da onlar kadar kıvrak zekalı. Henüz sahip olduğu güçleri kontrol edemiyor da olabilir. Ama bu onu, Garnet, Amethyis ve Pearl’ün sihirli maceralarına katılmaktan ve günü kurtarmanın bir yolunu bulmaktan asla alıkoymuyor! Steven Universe’ün yeni bölümleri, bu sonbahar sezonunda Cartoon Network’ta izleyicilerle buluşacak.

 “Clarence” da Emmy’ye Aday

Clarence ile çocukluğunuzun en güzel anılarına geri dönün: Destansı çamur güreşleri, acemi aşklar, trambolin yarışları, uyuyakalan arkadaşa yapılan eşek şakaları ve gizli ağaç evler! Cartoon Network, 30 dakikalık animasyon serisi için 13 yeni bölüm çekme kararı aldı. Amerika’da Clarence’ın 1. sezonunun yeni yayınlanan bölümleri bugüne kadar 2 yaş üzeri yaklaşık 2.4 milyon izleyiciyi, 2-11 yaş arası 1,3 milyon çocuğu ve 6-11 yaş arası 998.000 çocuğu ekran başına kilitledi.  Bu iyimser, cesur ve sevimli çocuk her şeyde bir iyi yön buluyor ve her şeyi denemek istiyor. Çünkü her şey müthiş. Clarence’ın getirdiği bu yeni bakış açısı, her ne kadar sıradan olursa olsun hemen hemen her durumu değiştirip o günü dünyanın en güzel günü haline getirebiliyor. Clarence’ın orijinal kısa metrajlı çizgi filmi, 2013 yılında Emmy® Ödülü’ne aday gösterilmişti. Clarence Türkiye’de ekim ayında izleyicileriyle buluşacak.