Bu hafta ne izleyelim…

Bu hafta ne izleyelim…

15756041418_769ac3103e_zMadagaskar Penguenleri

Eric Darnell ile Simon J. Smith’in yönettiği ve Tom McGarth, Chris Miller, Christopher Knights ile Benedict Cumberbatch’ın seslendirdiği animasyon film Madagaskar Penguenleri (Penguins of Madagascar) 28 Kasım 2014′de The Moments Entertainment dağıtımıyla The Moment Entertainment tarafından vizyona çıkarıldı.

Sevimli penguenler Çavuş, Kowalski, Rico ve Asker, Dr. Octavius Brine’ın dünyayı yok etme planlarını durdurmak için birleştirir. Onlara The North Wind adlı bir yeraltı örgütü de destek verecektir.

15766528510_60289d9200_zRimolar ve Zimolar: Kasabada Barış

İsmet Kurtuluş ile Nermin Er’in yönettiği ve Yekta Kopan, Janset, Ezgi Mola ile Şevket Süha Tezel’in seslendirdiği kukla çocuk filmi Rimolar ve Zimolar: Kasabada Barış, 12 Aralık 2014′de Mars Filmcilik dağıtımıyla Pati Film tarafından vizyona çıkarıldı. Film, iki farklı kasabada yaşayan Rimolar ve Zimolar’ın dargınlık ve yanlışlıklar hikayesi üzerine kurulmuş. Rimo ve Zimo, aralarında ufak bir çöl bulunan ve birbirlerinden çok da uzak olmayan iki şirin kasabadır. Her iki kasabanın sakinleri karşılıklı nefret ve korku duygularıyla uzun süredir birbirlerinden uzak durmaktadır. Gelişen beklenmedik olaylar iki kasabanın tarihini değiştirecek bir maceraya yol açar.