Bebek Bakımının Vazgeçilmezi Molfix

Bebek Bakımının Vazgeçilmezi Molfix

Yenidogan_bebek_beziMolfix, Yenidoğan Bebek Bezi’nde bulunan göbek bağı oyuntusuyla yeni doğan bebekleri ekstra korumaya alıyor. Yeni doğum yapmış annelerin ilk günden itibaren yanında olan marka,  göbek bağı oyuntulu beziyle bebeklerin göbek bağı bölgesinin enfeksiyon problemlerini azaltarak mükemmel koruma sağlıyor.  Bebeklerin sağlığı için özel üretilen bez, bu oyuntu sayesinde  göbek bağının hava alarak daha hızlı iyileşmesini sağlıyor.

Hamile anne ve bebek bakımı konusuna kendini adamış deneyimli hemşire Hamilelik ve Doğum Koçu Ayşe Öner ise annelere şu önerilerde bulunuyor:

Yeni doğum yapan anneleri en çok endişelendiren konu; bebeklerin göbek bağı bakımıdır. Yeni doğan bebeklerde sıkça yapılan yanlışlardan biri ise göbek bağının üzerine veya etrafına gazlı bez sarıp, onu alt bezinin içine saklamaktır. Oysaki göbek bağı açık bırakılmalı, üzerine dolaşımı engelleyecek bir basınç uygulanmamalıdır. Bezin içine saklanan göbek bağının nem yüzünden kuruması gecikir ve enfeksiyon oluşma riski artar.  Bebekler için göbek bağını açıkta bırakacak şekilde özel tasarlanmış göbek bağı oyuntulu yenidoğan bezleri kurumayı hızlandırır ve enfeksiyon riskini azaltır.