3D Tasarım Dersleri Artık Okul Müfredatında

3D Tasarım Dersleri Artık Okul Müfredatında

dogakoleji_3Degitim(2)Bünyesindeki eğitim teknolojileri birimiyle verdiği eğitimlerde teknolojiyi eğitim alanlarına başarıyla yayan Doğa Koleji, Türkiye’nin ilk ve tek 3D yazıcı mağazası olan 3Dörtgen ile birlikte eğitim müfredatına 3D tasarım derslerini ekledi. Doğa Koleji’nin Bilim Konseptli Kampüsleri’nde 2014 – 2015 eğitim – öğretim yılının ilk döneminde uygulandıktan sonra Doğa Koleji’nin diğer kampüslerinde de verilmeye başlanacak.

Dijital Kütüphane, Kurgu Odası ve Düşler Atölyesi ile eğitimi teknolojiyle bir araya getiren Doğa Koleji, başta fizik, kimya, biyoloji olmak üzere birçok dersin de destek alacağı, 3Dörtgen ile birlikte kurguladığı 3D tasarım derslerinde 3D Yazıcıları kullanacak.

3D tasarım derslerini verecek olan 17 öğretmene eğitimleri Türkiye’nin ilk ve tek 3D yazıcı mağazası olan 3Dörtgen’in deneyimli ekibi tarafından verilirken, 3D tasarım derslerinin müfredatı 3Dörtgen Akademi ve Doğa Koleji’nin deneyimli öğretmenleriyle birlikte hazırlandı.

Öğrencilere küçük yaştan itibaren kendi ürünlerini tasarlayıp üretme imkânı ve bilinci aşılamayı hedefleyen 3D tasarım eğitimleri, Doğa Koleji’nin Bilim Konseptli Kampüslerinde 2014 – 2015 eğitim – öğretim yılının ilk döneminde uygulandıktan sonra Doğa Koleji’nin diğer kampüslerinde de verilmeye başlanacak.